מפקח בנייה

מפקח בנייה.

למען הסר ספק – מפקח בנייה בראשיתו של דבר, הוא יד ימינו ונציגו של הלקוח (הבונה/ משפץ). מפקח בנייה הוא מנהל העבודה בפרויקט ותפקידו העיקרי הוא, לוודא כי העבודה מתנהלת עפ"י התכניות האדריכליות המאושרות ועל ביצוען בהתאמה למפרטים המצוינים, תוך שמירה על תקנים ונהלים נדרשים.

מפקח בנייה מתאם בין הקבלן והעובדים, בין הספקים והרשויות (תיאום ציפיות, שלבים בעבודה, דרישות איכות ובקרת ביצוע), בנוסף, אחראי המפקח, על עמידה בלו"ז ובמסגרת התקציב שנקבעה, תוך שקיפות מלאה מול הלקוח אשר שכר את שירותיו.

מיהו מפקח הבנייה?

מפקח בנייה צריך להיות בעל ידע בתחומים שונים בענף הבנייה, שכן, עבודה מול אדריכל / קונסטרוקטור / יועצים מקצועיים שונים- אינסט', מיזוג, חשמל וכדומה, דורשת הבנה ובקיאות.

ככל שהניסיון והידע של מפקח הבנייה רב יותר, כך יהיה שיתוף הפעולה בין המעורבים בפרויקט, טוב יותר והצלחת הפרויקט תהיה מובטחת.

מפקח בנייה הוא תפקיד מאתגר ביותר ומעבר לכישורים והידע המקצועיים הנדרשים, חשובות תכונות אופי מסוימות, אשר יסייעו לו להצטיין יותר בעבודתו ולקבל בסיומה, חוות דעת והמלצות רבות וחמות מלקוחותיו.

תכונות אופי חשובות כמו למשל:

יכולת מנהיגות.

מפקח בנייה בעל יכול מנהיגות טובה, מביא את כלל המעורבים בפרויקט, לשיתוף פעולה וביצוע עבודה על הצד הטוב ביותר, מתוך רצון להיות חלק מהצלחתו.

 יכולת תקשורתית טובה ואסרטיבית.

כאשר מפקח הבנייה יודע לתקשר בצורה טובה וברורה עם קבלני המשנה באתר והגורמים השונים המעורבים בפרויקט, העבודה זורמת בצורה חלקה ויעילה יותר.

יכולת ניהול.

מפקח בנייה עובד עם אנשי מקצוע שונים, מתחומים שונים וחשוב כי כל אחד מהם יידע מה עליו לעשות ומה מצופה ממנו ולכן, יכולת ניהול טובה, תתרום להצלחת הפרויקט ולעיתים גם, לסיומו מוקדם מהמתוכנן.  

יכולת עמידה בלחצים.

תהליך בנייה יכול להיות מלווה בלחצים רבים והתמודדויות עם סיטואציות מורכבות. מפקח בנייה צריך לדעת לצפות בעיות טרם התרחשותן.

מפקח בנייה אשר אינו מסוגל לשלוט במצב ולשדר רוגע וביטחון לעובדים בשטח בכלל וללקוח בפרט, יביא בסופו של דבר להכשלת הפרויקט, או לידי ליקויים שונים בעבודה.

יכולת ראיה רוחבית ומולטיטאסקינג.

מפקח בנייה צריך לדעת לבצע כמה פעולות יחדיו באופן מיטבי, תוך התייחסות לכלל הפרטים, הגדולים והקטנים כאחד.

פיקוח בנייה בארץ

בארץ, תפקיד מפקח הבנייה אינו מוגדר בחוק, אין חובת הסמכה ואין כל צורך ברישיון. נשמע משונה בהתחשב במה שקורה באתרי הבנייה, כאשר כל אדם יכול להצהיר על עצמו כמפקח בנייה, להיות משכנע דיו מול הלקוח הפוטנציאלי, אשר ישכור את שירותיו מבלי לדעת כי עומד מולו, לא פחות, ממתחזה ואיך זה נגמר, כולנו יודעים.

משכך, החלטנו במרכז למצוינות במקצועות הבנייה, להרים את הכפפה ולבנות קורס מפקחי בנייה מקצועי ואיכותי, המועבר ע"י טובי המרצים בתחום הבנייה בארץ.

הקורס למפקחי בנייה, פתוח בפני קהלים רבים כמו למשל, אדריכלים, מעצבים, מנהלי פרויקטים, קבלנים, יזמים וגם אלו, המעוניינים לפקח על תהליך הבנייה הפרטי שלהם בעצמם.

בקורס פוגשים המשתתפים בעלי מקצוע, קבלנים, אדריכלים ויועצים מקצועיים, המעורבים בפרויקטים של בנייה וחווים את העולם האמתי, מיד עם תחילת הקורס ועל מנת לסיימו בהצלחה, על המשתתפים להגיש פרויקט אישי ובו ישולבו כלל הנושאים והתחומים אשר נלמדו, החל מתכניות אדריכליות ועד תחילת הבנייה.

 

אנו, במרכז למצוינות במקצועות הבנייה, מייחסים חשיבות רבה לתכנים המקצועיים המועברים בקורס, מתוך כוונה למלא את החלל בשטח ולייצר מפקחי בנייה מקצועיים, איכותיים ואמינים, עם תעודה מקצועית. אמיתית.

רק כך נצליח לצמצם את התאונות המיותרות בענף הבנייה.

 

לפרטים והרשמה לקורס, צרו קשר כעת.