מהו קורס מפקחי בנייה ומדוע חשוב לעבור קורס שכזה?

אפשר לקרוא לזה מחדל לאומי, אפשר גם לקרוא לזה "מדיניות יהיה בסדר", כך או אחרת, העובדות זועקות בעד עצמן ומעידות על החוסר והמחסור, בכל הקשור למפקחי בנייה בארץ, עד כדי מגפה ממש.

בפרויקטים ובאתרי הבנייה השונים, הפזורים ברחבי הארץ, נהרגו ונהרגים, כמעט מדי יום, פועלים הנופלים מגובה, או נפגעים באופן כזה, או אחר, עקב חוסר שמירה והקפדה על נהלי הבטיחות.

לאור העובדה שאין די מפקחי בנייה ואין אכיפה (ועל כך העיד גם דו"ח מבקר המדינה), אנו מוצאים את עצמנו עדים שוב ושוב לאותו המחדל.

על מנת לצמצמם את הגזירה, נפתחים קורסים ייעודיים לאנשים מתחום הבנייה (אך לא רק) המכשירים אותם כמפקחי בנייה, בניהם, קורס ניהול ופיקוח בנייה, של המרכז למצוינות במקצועות הבנייה.

מה לומדים בקורס מפקחי בנייה?

הקורס מעניק ידע וכלים מקצועיים, לפיקוח וניהול פרויקטים בתחום הבנייה.

נלמד כיצד מנהלים אתר בנייה, עבודה עם נהלים ותקנות, כמו גם, נלמד כיצד יש להתנהל מול הגורמים והגופים השונים הנוגעים לפרויקט, כמו למשל קבלני משנה, עובדים בשטח, הרשות המקומית וכדומה.

בכל הנוגע לבטיחות באתר וליקויי בנייה, לומדים המשתתפים, כיצד יש להתמודד עם מקרים וסיטואציות מורכבות בשטח ומהם הדגשים לעבודה בטוחה ויעילה, של צוותי העבודה באתר.

תכנית קורס מפקחי בנייה של המרכז למצוינות במקצועות הבנייה, מקיפה את כלל התחומים הרלוונטיים לפיקוח על הפרויקטים השונים, על כלל השלבים, מהפיתוח ועד קבלת המפתח.

אנו שמים דגש על התמודדויות אמיתיות בשטח, על מנת להכשיר את המשתתפים באופן המקצועי והאיכותי ביותר.

למי מתאים קורס ניהול ופיקוח בנייה?

נתחיל ונציין, כי על מנת להפיק את המקסימום מהקורס, כדאי שיהיה למשתתפים ניסיון מסוים בתחום הבנייה והבנה בקריאת תוכניות אדריכליות.

קורס ניהול ופיקוח בנייה מתאים בראש ובראשונה, לאלו העובדים בתחום ומעוניינים להתקדם ולהתפתח בו הלאה, כמו מהנדסי / הנדסאי בניין, מנהלי עבודה בבניין וכדומה. מעבר לאלו, הקורס מתאים לקהל יעד נוסף:

  • קבלני בנייה ושיפוצים.
  • אנשי נדל"ן.
  • אדריכלים.
  • מעצבי פנים.
  • יזמים/ קבלנים.
  • מנהלי פרויקטים.
  • בונים פרטיים המעוניינים לנהל ולפקח על הבנייה הפרטית שלהם.

קצת על הקורס.

הקורס מתפרס על פני 20 מפגשים, במתכונת חד שבועית, נוחה וניתנת לשילוב עם העבודה הקבועה.

בקורס, לימודיים עיוניים בכיתת לימוד, סיורים מקצועיים באתרי בנייה/ חברות בנייה.

בקורס נלמד בין היתר על תפקידי המפקח – ארגון, ניהול ופיקוח באתר ומחוצה לו, מול הגורמים השונים.

נלמד על מערכות שונות כמו אינסטלציה, חשמל, מיזוג וכדומה, נכיר את תורת הבנייה, חומרי בניין, מושגים ומונחים חדשים מול יועצים מקצועיים.

בסיומו של הקורס, פרויקט אישי המשלב את כלל הלמידה בקורס, החל מקבלת התוכניות האדריכליות, עובר דרך הוצאה למכרז קבלנים, תחילת הבנייה, בניית מסגרת תקציב , כתב כמויות, התנהלות שוטפת, יחסים עם הלקוח וכדומה.

צוות המרצים שלנו

צוות המרצים של המרכז למצוינות במקצועות הבנייה, נבחר בקפידה מבין טובי המרצים בנישה הפרטית וכולל אדריכלים, עו"ד, מומחי בטיחות, מומחים במערכות חשמל, מיזוג אוויר הנדסה ועוד.

הקורס מועבר מתוך כוונה ומטרה, ללמד את המשתתפים מקצוע מבוקש וחשוב מאד בענף, צוות המרצים עומד לרשות הבוגרים לאורך כל הדרך בכל שאלה או צורך, שכן, הצלחת המשתתפים שלנו להשתלב בתחום הבנייה, היא גם ההצלה שלנו, כך אנו פועלים!

הבוגרים שלנו.

למשתתפי הקורס המסיימים בהצלחה, מוענקת תעודת מפקח בנייה מטעם המרכז למצוינות במקצועות הבנייה וזאת בתנאי, שעמדו בכל המטלות והמשימות השונות בהצלחה.