ניהול פרויקט בנייה פרטית

פיקוח בנייה פרטית – מדוע חשוב?

בכל פרויקט בנייה, קטן, בינוני, או גדול, יש מי שמנהל את הפרויקט, יש מי שאחראי על לוחות הזמנים ומי שדואג כי העבודות יבוצעו עפ"י התכניות האדריכליות, ועפ"י התקנים הנדרשים.

מפקח בנייה, הוא יד ימינו של הלקוח, בטח ובטח כאשר מדובר על תחום הבנייה הפרטית, בו הנוכחות של מפקח הבנייה משמעותית ביותר ותורמת, לא רק לשקט נפשי של הלקוח, אלא גם לחיסכון בעלויות הפרויקט.

תחום פיקוח הבנייה, הפך למדובר ומבוקש ביותר בשנים האחרונות, ובמרכז למצוינות במקצועות הבנייה משווק בימים אלו, קורס מפקחי בנייה מקצועי ומעמיק ביותר, המועבר ע"י טובי המרצים ואנשי המקצוע בתחום הפיקוח והבנייה בארץ.

מעוניינים במקצוע מבוקש עם אחריות ושכר משתלם? צרו קשר עם המרכז למצוינות במקצועות הבנייה והירשמו לקורס עוד היום.

פיקוח בנייה פרטית. מה זה אומר?

על מנת להסיר כל ספק, פיקוח בנייה מיועד ודרוש לכל סוגי הפרויקטים בבנייה, כמו למשל:

·       בנייה חדשה של בית פרטי או בניין מגורים.

·       בנייה מסחרית/ ציבורית

·       שיפוצים/ תוספת בנייה.

·       תמ"א 38 לסוגיו.

ועוד…

נציין כי, פיקוח בנייה אשר מבוצע ע"י אדם ללא הכשרה או הסכמה, הוא מתכון אשר עלול להוביל לאסון, לכן, הפעולה הראשונה, החשובה ביותר, שיש לעשות כאשר מתכננים פרויקט בנייה, הוא לשכור את שירותיו של מפקח בנייה.

פיקוח בנייה פרטית, כולל הבנה וידע בתחומים שונים ורבים של אחריות הנדרשת ממפקח הבנייה בפרויקט, וכאשר מדובר על פרויקט בנייה פרטית, נהוג לרוב כי מפקח הבנייה, יתפקד גם כמנהל הפרויקט, אשר יביא לסיומו המוצלח של כלל התהליך, מתחילתו ועד למסירת המפתח ללקוח.

מפקח בנייה בפרויקט פרטי, יכול להבטיח כי הקבלן ואנשי המקצוע באתר, יהיו מקצועיים ואמינים ולא יאפשר ללקוח להסתמך רק על הצעת מחיר זולה שתבוא בסופו של דבר לידי ביטוי, באיכות ירודה של חומרי הגמר והעבודה בשטח.

מפקח בנייה מלווה את הלקוח בכל שלבי הבנייה בשטח/ או משלבי התכנון המוקדם, מה שמבטיח ביקורת שוטפת של איכות החומרים והעבודה, תוך התאמה לתכניות האדריכליות והמפרט אשר סוכם, ובהתאם לכל תקנות הבנייה הנדרשות.

פיקוח בנייה פרטית חוסך עלויות וזמן ללקוח.

בנייה/שיפוץ/ הרחבה/ תוספת בנייה, כך או כך, מדובר בהוצאה משמעותית, אשר מחייבת ניהול נכון של מסגרת תקציב ולוחות זמנים ונוכחותו של מפקח בנייה באתר, מבטיחה צמצום נזקים עד מניעתם לחלוטין, כמו גם, ביצוע בקרה תקציבית שוטפת, מותאמת, לשלבי הבנייה ובהתאם למסוכם בין הלקוח לקבלן המבצע.

מפקח הבנייה, דואג כי קבלן יקבל תשלום רק לאחר שאושרה איכות העבודה וביצועה באופן מושלם ומלא, לשביעות רצונו של הלקוח.

נוכחותו השוטפת של מפקח בנייה באתר, מסייעת לאיתור תקלות, או ליקויי בנייה, שבוצעו בשלב מוקדם בתהליך, באופן בו הקבלן אשר ביצע את העבודה, יוכל לתקנה בזמן ובכך לחסוך עלויות נוספות, או זמן, אשר היו נדרשים לכך אלמלא נוכחותו של המפקח.

קורס מפקחי בנייה של המרכז למצוינות במקצועות הבנייה.

מפקח בנייה מקצועי ומנוסה הינו מתכון להצלחתו של פרויקט הבנייה. מפקח אשר מכיר ומבין תכניות אדריכליות, מכיר תקנים וחוקי בנייה, חומרים, אנשי מקצוע ואנשי מפתח ברשויות המוניציפליות, יידע להניח את אצבעו על הליקויים/ התקלות בזמן אמת, לדווח ללקוח ולטפל בפתרון באופן מקצועי.

קורס מפקח בנייה במרכז למצוינות למקצועות הבניה, מבטיח למשתתפים בו, הכשרה מקצועית מעמיקה ביותר, המועברת ע"י טובי המרצים ואנשי המקצוע בתחום הבנייה בארץ.

בקורס נלמד מהם תפקידי מפקח הבנייה ומהם תחומי האחריות שלו בפרויקט בנייה פרטית, נלמד על מערכות וחומרי בנייה ובסיומו של הקורס פרויקט אישי המשלב את כלל החומרים אשר נלמדו בקורס.

קהל היעד של הקורס הינו מגוון ביותר ומתאים בין היתר לקבלנים, מפקחים, מנהלי פרויקטים, אדריכלים ומעצבים  וגם בונים פרטיים.

 

לפרטים והרשמה לקורס מפקחי בנייה, צרו קשר כעת.