פיקוח בנייה בשטח

פיקוח בנייה בשטח- מה זה אומר?

השלב הראשוני בפרויקט בנייה פרטית בו שוכרים את שירותיו של מפקח הבנייה, משתנים מאחד לשני, יהיה זה אשר יפנה למפקח בנייה בשלב התכנון, על הנייר, ויהיה אחר שדווקא יפנה למפקח רגע לפני שעולים על הקרקע. אין חוקים מתי נכון לשכור את שירותיו של מפקח הבנייה, אך ככל שתקדימו לעשות זאת, כך תוכלו להיות שקטים יותר שמישהו דואג ושומר על האינטרסים שלכם בפרויקט.

שלבי הפיקוח בבנייה פרטית.

פיקוח בשלבים הראשונים- תכניות אדריכליות.

הדבר הראשון שחשוב להבין הוא, שמפקח הבנייה הוא המלווה שלכם והיועץ המקצועי הנאמן שלכם.

כאשר שוכרים את שירותיו של מפקח בנייה בשלבים אלו, יוכל המפקח להמליץ על נקודות אשר עדיין ניתן לשנותן ויכולות להקטין את ההוצאות כמו למשל, סוג בנייה שונה ממה שהוכתב (בנייה קלה למשל), או סוגים שונים של חומרים/ בלוקים/ אלומיניום וכדומה. מפקח בנייה מוודא כי התכניות המוצעות, עומדות במסגרת התקציב שהוקצתה, היה ואין מסגרת שכזו, ידאג המפקח להסב את תשומת הלב לעניין, לשם מניעת הוצאות חריגות אשר יגדילו את ההוצאות.

מחממים מנועים – הצעות מחיר וסגירת קבלנים

זה השלב בו הנייר הבודד, הופך לקלסר, והפרטים מתחילים להיות מורכבים ומקצועיים יותר ולרוב, זהו הרגע בו שוכרים את שירותיו של מפקח הבנייה, אשר יסייע בבחינת הצעות המחיר שהתקבלו מהקבלנים השונים, ויסביר בשפה פשוטה ללקוח, את הפרטים "שבין השורות" אם יש כאלו.

מפקח בנייה הוא צומת מאד מרכזי בפרויקט, שכן, הוא מכיר ומוכר בתחום ויוכל להמליץ על אנשי מקצוע טובים ומנוסים, איתם עבד בעבר, היה ואין בנמצא קבלן שכזה, יציין המפקח את הדגשים לבחירת הקבלן המתאים ועל מה צריך לתת את הדעת ותשומת הלב.

מפקח הבנייה יסייע לכם להכין סולם תשלומים, המתקדם בהתאם לעבודה בשטח ומבוצע אך ורק עפ"י אישורו  ובתיווכו.

היה וסוכם, יוכל מפקח הבנייה להמליץ על חנויות, אולמות תצוגה, ספקים שונים, מהם ניתן לרכוש חומרי גמר במחירים אטרקטיביים, מבלי לגרוע באיכות המוצרים/ המפרט.

הבוקר בא לעבודה- באתר

בהתאם לסיכום עם הלקוח – כך יהיה היקף העבודה של מפקח הבנייה באתר. בדר"כ, מפקח בנייה מנוסה אינו צריך להגיע לאתר בכל יום, אלא לשלבים קריטיים אשר נוכחותו נדרשת ברמת אישור איכות הביצוע (2-4 פעמים בשבוע).

אך, לעומת זאת, ישנם לקוחות השוכרים את שירותיו של מפקח הבנייה, באופן צמוד יותר, כך שיהיה נוכח באתר בכל יום.

באתר, מתאם המפקח את העבודה בין כל קבלני המשנה ואנשי המקצוע, ודואג כי העבודה תבוצע עפ"י התכניות האדריכליות, אשר אושרו ע"י הלקוח, כולל ביקורת על חומרי הגמר המגיעים לאתר, פתרון תקלות ובלת"ם.

אני הולך- סיום. סיים. סיימנו.

מפקח בנייה אחראי לדאוג לכך שלא תהיינה חריגות בנייה, או חריגות מהתקנים הדרושים, הוא זה אשר ידאג כי כל "הטופסולוגיה" הדרושה, תהיה חתומה ומלאה כראוי ובכלל, מפקח בנייה באתר שלכם, הוא זה שיאפשר לכם להיות רגועים ובראש שקט.

כמה זה עולה לנו?

ישנם כמה פרמטרים אותם יש לקחת בחשבון כאשר מבקשים לדעת מה עלות פיקוח בנייה בפרויקט שלכם.

בדר"כ עלותו של מפקח בנייה עומדת על 5-8 אש"ח + מע"מ לחודש (כולל 3 ביקורים באתר).

במקרים בהם דורש הלקוח פיקוח צמוד ונוכחות יומיומית באתר, יש להוסיף כ – 7-10 אש"ח + מע"מ לחודש.

היה ושוכרים מפקח משלב התכניות, עלות שכ"ט תעלה בעוד – 5-10 אש"ח ויכלול פגישות ליווי לקניות ופגישות עם יועצים, הגשת אישורים, ביקורת שוטפת ושקיפות. 

נציין כי אין חובה לשכור את שירותיו של מפקח בנייה, אך נוכחותו מונעת / מצמצמת למינימום טעויות, אשר אם לא היה בשטח, היו עלולות לעלות בכסף רב על מנת לתקן את אשר בוצע.